JSME PILOTNÍ ŠKOLOU PROJEKTU NAŠE VIRTUÁLNÍ ŠKOLA

přidáno: 15. 10. 2012 0:15, autor: Radek Špáta
Stali jsme se pilotní školou projektu "Naše virtuální škola". Projekt  oficiálně odstartoval na začátku září a potrvá následujících 16 měsíců.  Žáci v něm budou  zcela novým způsobem prohlubovat znalosti v oblasti ICT a to s využitím netradičních multimediálních technologií.

Princip je jednoduchý. Školní týmy budou v rámci mediální výchovy pracovat s multimediální technikou a obsahově plnit připravované speciální internetové stránky.

Žáci budou pracovat s digitální kamerou, mikrofony, diktafony a fotoaparáty. Vytvářet budou  vlastní příspěvky a to ze všech oblastí  médií – televizní a rozhlasové reportáže, fotoreportáže, články. Jejich témata budou přímo navazovat na učební osnovy, a tak se školáci formou hry budou také vzdělávat.  Vyhledávat a zpracovávat budou informace, plnit zadané úkoly, naučí se ovládat techniku a software.

Vznikne nový vzdělávací program, který podpoří samostatnou a tvořivou práci školáků a to v rámci mediální výchovy.

Kromě naší školy je do projektu nyní zapojeno celkem 7 základních škol z Ústeckého kraje a brzy to bude dalších sedm škol.  Všechny školy  spolu budou navzájem spolupracovat a to pod dohledem speciální redakční rady. Ta vznikne ze zástupců pedagogů z jednotlivých základních škol.  O výstupech našich školáků budete brzy informováni.
Comments